Company Logo
Witaj w serwisie internetowym Hali Sportowo-Środowiskowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą wynajmu obiektu oraz terminarzem odbywających się wydarzeń sportowych i środowiskowych


Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej 01.03.2015

 

 

W minioną niedzielę 1 marca na hali sportowo-środowiskowej we Włoszakowicach odbył się charytatywny turniej halowej piłki siatkowej o puchar nadleśniczego Nadleśnictwa Włoszakowice. Był to drugi turniej w naszej gminie, z którego cały dochód został w całości przekazany na pomoc Waldemarowi Kociubińskiemu - pracownikowi Nadleśnictwa Włoszakowice, który zmaga się z ciężką chorobą.

Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 11 i trwała około 7 godzin, a jej oficjalnego otwarcia dokonał Dariusz Kociubiński - pracownik nadleśnictwa i brat chorego. W rozgrywkach wzięło udział aż 10 drużyn, w tym: Czarni Wschowa, Grodzisk Wielkopolski, Grotniki, Krzycko Wielkie, Nadleśnictwo Karczma Borowa, Nadleśnictwo Włoszakowice, PEN TEAM Włoszakowice, PSP Wchowa, Wschowa I oraz Wschowa II. W pierwszej fazie turnieju rywalizowano w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. Następnie 4 drużyny awansowały do półfinałów, skąd prowadziła krótka droga do finału lub meczu o 3 miejsce. Łącznie rozegrano aż 24 spotkania, każde do dwóch wygranych setów. W meczu o 3 miejsce zmierzyły się między sobą PSP Wschowa i Nadleśnictwo Karczma Borowa. Drużyna ze Wschowy kontrolowała spotkanie od samego początku i ostatecznie pokonała reprezentację nadleśnictwa 2:0. Finał - to już był bratobójczy pojedynek pomiędzy Wschową I a Wschową II, zakończony zwycięstwem tych pierwszych 2:0. Na zakończenie cztery najlepsze drużyny biorące udział w turnieju zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami wręczonymi i ufundowanymi przez nadleśniczego Ryszarda Łopusiewicza.

Turniej zwieńczyła przemowa samego Waldemara Kociubińskiego, który podziękował wszystkim za wielkie wsparcie i udzieloną pomoc. W zamian za heroiczną walkę z chorobą członkowie zwycięskiej drużyny przekazali mu swój puchar. 

Tekst i foto: A.A.
Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: phone Joomla 1.7 template  Valid XHTML and CSS.