Company Logo
Witaj w serwisie internetowym Hali Sportowo-Środowiskowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą wynajmu obiektu oraz terminarzem odbywających się wydarzeń sportowych i środowiskowych


Amatorski Turniej Piłki Siatkowej

 

W minioną sobotę 28 marca na hali sportowo-środowiskowej we Włoszakowicach został rozegrany amatorski turniej piłki siatkowej o puchar wójta gminy Włoszakowice. Zawody już po raz IV z rzędu zostały zorganizowane przez studentów Instytutu Zdrowia i Kultury Fizycznej z PWSZ w Lesznie przy współpracy z miejscowym Towarzystwem Gimnastycznym Sokół.

Turniej rozpoczął się równo o godzinie 9:00, a jego oficjalnego otwarcia dokonał wójt gminy Włoszakowice - Stanisław Waligóra. Głos zabrał również Wojciech Ziemniak - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, który podziękował wszystkim za przybycie i życzył udanej rywalizacji. Wśród zaproszonych gości obecny był także Leszek Jagodzik - prezes TG Sokół we Włoszakowicach.

W rozgrywkach wzięło udział aż 8 drużyn, w tym: All Stars Korona Team, Bąki Team Wschowa, Bukos, Jamal Team, Kolejówa Team,  No-name, Sokół Perkowo i Volley Fenix. W pierwszej fazie turnieju rywalizowano w dwóch uprzednio wylosowanych grupach, systemem „każdy z każdym”. Następnie 4 drużyny awansowały do półfinałów, skąd prowadziła krótka droga do finału lub meczu o III miejsce. Łącznie rozegrano aż 18 spotkań, każde do dwóch wygranych setów. W meczu o III miejsce zmierzyły się między sobą Sokół Perkowo i Bąki Team Wschowa. Drużyna ze Perkowa kontrolowała spotkanie od samego początku i pewnie pokonała drużynę ze Wschowy 2:0. Finał to już zacięty pojedynek pomiędzy Volley Fenix  a Jamal Team, który nie obył się bez dogrywki. Ostatecznie po bardzo wyrównanym tie-breaku zwycięska okazała się drużyna Volley Fenix, która jednocześnie triumfowała w całym turnieju.

Na zakończenie wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale ufundowane przez posła Wojciecha Ziemniaka. Ponadto trzy najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami sfinansowanymi przez gminę Włoszakowice oraz upominkami od firmy Sporting.

Turniej po raz kolejny cieszył się dużym powodzeniem, zarówno wśród uczestników jaki i licznie zebranych kibiców. Wszystko dzięki zaangażowaniu organizatorów, wolontariuszy i licznych sponsorów, którzy włożyli dużo pracy w jego przygotowanie

Tekst A.A.

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: phone Joomla 1.7 template  Valid XHTML and CSS.