Company Logo
Witaj w serwisie internetowym Hali Sportowo-Środowiskowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą wynajmu obiektu oraz terminarzem odbywających się wydarzeń sportowych i środowiskowych


Piłkarski międzynarodowy turniej mikołajkowy 12.12.2015

W sobotę 12 grudnia na hali sportowo-środowiskowej we Włoszakowicach został rozegrany II Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział aż 7 drużyny reprezentujących barwy Sokoła Włoszakowice, GKS Włoszakowice i czeskiego FC Jiskra z pogranicznych gmin Králíky i Červená Voda.  

Turniej rozpoczął się równo o godzinie 11, a jego oficjalnego otwarcia dokonał wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra. Głos zabrał również główny organizator turnieju Grzegorz Trojanowski, który przywitał licznie zgromadzonych zawodników, ich opiekunów oraz wszystkie osoby zaangażowane w organizację zawodów. Chwilę później nastąpiło oficjalne zaprezentowanie nowych strojów piłkarskich, ufundowanych przez gminę Włoszakowice dla uczniów miejscowego gimnazjum, którzy w listopadzie bieżącego roku zdobyli mistrzostwo powiatu i wicemistrzostwo rejonu w piłce nożnej halowej. Dodatkową nagrodą były też profesjonalne ochraniacze sportowe wręczone przez dyrektora ZSO Włoszakowice Tadeusz Górnego.

Trwająca ponad 3 godziny rywalizacja toczyła się w systemie „każdy z każdym”, w dwóch oddzielnych kategoriach wiekowych. Grupę A zasiliły 4 drużyny złożone z zawodników z rocznika 2002 i młodszych. Z kolei grupa B składała się z 3 zespołów zbudowanych z  juniorów urodzonych w latach 2000-2001. Łącznie rozegrano aż 9 spotkań, każde o długości od 16 do 20 minut. Zaciętym i bardzo wyrównanym pojedynkom z ciekawością przyglądali się zgromadzeni na trybunach kibice.

 

Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację w dwóch kategoriach.

 

Końcowa klasyfikacja w kat. rocznik 2002 i młodsi:

 

Miejsce

Drużyna

Punkty

1.

GKS WŁOSZAKOWICE

9

2

FC JISKRA

6

3.

SOKÓŁ WŁOSZAKOWICE I

3

4

SOKÓŁ WŁOSZAKOWICE II

0

 

Końcowa klasyfikacja w kat. trampkarz:

 

Miejsce

Drużyna

Punkty

1.

SOKÓŁ WŁOSZAKOWICE

4

(+2 bramki)

2

GKS WŁOSZAKOWICE

4

(+1 bramka)

3.

FC JISKRA

0

 

Po rozegraniu ostatniego meczu nastąpiła uroczysta dekoracja zwycięzców. Kapitanowie poszczególnych drużyn odebrali z rąk wójta Stanisława Waligóry okazałe puchary i pamiątkowe dyplomy, a radny Marek Wąsowicz wręczył dodatkowo gadżety ufundowane przez Nadleśnictwo Włoszakowice. Drobne upominki otrzymali również opiekunowie i trenerzy występujących drużyn oraz wszystkie osoby, które przyczyniły się do organizacji turnieju.

Najlepszym strzelcem wśród młodszych zawodników po raz kolejny okazał się Szymon Borowczak reprezentujący barwy Sokoła Włoszakowice I, który zapisał na swoim koncie aż 6 trafień. Z kolei wśród juniorów bezkonkurencyjny był Michał Kamiński z Sokoła Włoszakowice, strzelając swoim rywalom 3 bramki. Obaj piłkarze otrzymali pamiątkowe statuetki i specjalnie przygotowane koszulki króla strzelców. Dodatkowo wyróżnieni zostali również najmniejsi, ale i najbardziej waleczni zawodnicy: Jakub Latal z FC JISKRA oraz Dominik Grunt z Sokoła Włoszakowice.

Po trudach bardzo wymagającego turnieju dzieci z Czech wraz z opiekunami udały się na pływalnię do Leszna. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu państwa Kamieniarzów z Grotnik.  Ponadto w przygotowanie imprezy włączyły się:  Gmina Włoszakowice, GZK Włoszakowice, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Sokół Włoszakowice, ZSO Włoszakowice oraz Nadleśnictwo Włoszakowice.

Tekst A.A i K.K

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: phone Joomla 1.7 template  Valid XHTML and CSS.