Company Logo
Witaj w serwisie internetowym Hali Sportowo-Środowiskowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą wynajmu obiektu oraz terminarzem odbywających się wydarzeń sportowych i środowiskowych


Wielki Koncert Świąteczno - Noworoczny " Magia Świąt" 06.01.2016

 

Drugi tegoroczny koncert świąteczno-noworoczny w naszej gminie odbył się w minioną środę 6 stycznia na hali sportowo-środowiskowej we Włoszakowicach. Tym razem ze względu na liczbę występujących artystów i rozmach przedsięwzięcia można go śmiało nazwać mianem wielkiego.

Mimo mrozu i obfitych opadów śniegu włoszakowicka hala już przed godziną 18 wypełniła się po brzegi. Zainteresowanie wydarzeniem ze strony mieszkańców gminy było tak duże, że z trudem można było znaleźć wolne miejsce na widowni. Dlatego też koncert rozpoczął się z drobnym opóźnieniem, lecz efekt końcowy wart był każdej poświęconej na czekanie minuty.

Uroczystego otwarcia koncertu dokonała wspólnymi siłami para prowadzących: Katarzyna Kaczmarek i Szymon Gąda. Następnie solistki ze Studia Piosenki GOK wykonały utwór „Coraz bliżej święta”, który niejako zapoczątkował dalsze popisy. Był to dopiero początek, a to, co wydarzyło się później, przeszło najśmielsze oczekiwania tłumnie zgromadzonej publiczności. Podczas prawie 2-godzinnego show wystąpiło łącznie ponad 100 utalentowanych artystów z całej gminy, zrzeszonych w różne zespoły i grupy. Jedni śpiewali, inni tańczyli, a jeszcze inni grali na rozmaitych instrumentach. Mimo wielkiej różnorodności wszystkie występy miały jednak wspólny pierwiastek. Był nim świąteczno-noworoczny nastrój.

W niezwykle bogatym i urozmaiconym repertuarze zaprezentowały się następujące grupy artystów z Włoszakowic:

- Studio Piosenki GOK prowadzone przez śpiewających instruktorów Katarzynę Kaczmarek, Izabelę Górną i Szymona Gądę; soliści Studia: Anna Sobol, Katarzyna Józefczak, Julia Bajon, Matylda Obiegała,  Julia Przezbór, Oliwia Fic, Alicja Błaszczyk, Dagmara Bura, Szymon Nowaczyk i Mariusz Peisert; zespół wokalny złożony z najmłodszych słuchaczek Studia,

- Młodzieżowa Orkiestra Dęta Blue Brass Band pod przewodnictwem Lidii Misiornej,

- Chór Cantilena pod dyrekcją Katarzyny Kaczmarek,

- Chór Męski im. Karola Kurpińskiego pod kierownictwem Mariusza Kowalczyka,

- Zespół Skrzypcowy w składzie: Lech Erbert, Anna Grochowczak, Anna Sobol, Joanna Muszkieta, Joanna Żminda (skrzypce) i Marek Wodawski (fortepian),

- Miniakademia Rock & Rolla w składzie: Natalia Szymankiewicz (git. basowa), Dawid Wypych (perkusja), Weronika Onuszko (gitara), Weronika Poczekaj (trąbka), Julia Bajon (puzon) i Martyna Bajon (saksofon tenorowy),

- debiutujące publicznie i z orkiestrą trzy drużyny włoszakowickich mażoretek „Twins” (łącznie 77 dziewcząt) w asyście instruktorek Małgorzaty i Karoliny Stanisławskich.

Na zakończenie dwójka prowadzących złożyła licznie zgromadzonym na trybunach widzom życzenia noworoczne. Nie był to jednak koniec niespodzianek tego dnia. Koncert zwieńczyła wiązanka walców wiedeńskich zaśpiewana wspólnie przez troje instruktorów Studia Piosenki GOK, tworzących zespół o nazwie „Szik”, oraz Sabinę Michalak. W rytm niezwykle wyrafinowanej melodii zatańczyli dodatkowo młodzi adepci leszczyńskiej Szkoły Tańca „Margo”, pochodzący z terenu naszej gminy.

Koncert, podczas którego niewątpliwie udzieliła się tytułowa „magia świąt”, został zorganizowany przez gminę Włoszakowice, pod oficjalnym patronatem wójta Stanisława Waligóry. Ostateczny efekt był również dziełem firmy SoundProduction Dariusza Wandolskiego (nagłośnienie), firmy Scenika Karola Michalewicza (oświetlenie) oraz Bożeny Nowak, która zadbała o wspaniałą dekoracje.

Głównym organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach, który zapewnił także bezpłatny dojazd autobusem zainteresowanym mieszkańcom gminy spoza Włoszakowic.

A.A. Foto K.K

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: phone Joomla 1.7 template  Valid XHTML and CSS.