Company Logo
Witaj w serwisie internetowym Hali Sportowo-Środowiskowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą wynajmu obiektu oraz terminarzem odbywających się wydarzeń sportowych i środowiskowych


Mistrzostwa Polski w Kickboxingu - Włoszakowice.

 

W miniony weekend włoszakowicka hala sportowo-środowiskowa gościła imprezę o charakterze ogólnokrajowym. Były nią Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów i Weteranów Light-Contact im. Pawła Mikołajczaka.

Pierwsze walki zostały stoczone już w sobotni poranek 16 września. Wówczas do boju stanęło ponad 100 zawodniczek i zawodników, reprezentujących aż 26 klubowych ekip z całego kraju. Popołudniu uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych, klubowych i szefostwa polskiej centrali kickboxingu, a także mamy patrona turnieju - zmarłego zawodnika i trenera KS "Polonia 1912" Leszno Pawła Mikołajczaka.

Zacięte walki kontynuowano również w niedzielę 17 września. W sumie przez cały czas trwania zawodów stoczono kilkadziesiąt pojedynków, które według zasad formuły light contact składały się z 3 rund (po 2 minuty każda). Dzięki nim wyłoniono mistrzów Polski w 17 różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Swój pierwszy seniorski tytuł mistrzowski wywalczył m.in. pochodzący z Włoszakowic Dominik Walkowiak, który startował w wadze +70 kg.

Organizacja tegorocznych mistrzostw stała na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem technicznym, jak i sportowym – powiedział po dekoracji Dominik Walkowiak. Cieszę się, że zawody tej rangi odbyły się w mojej rodzinnej miejscowości, dzięki czemu bliskie mi osoby mogły zobaczyć jak to wszystko wygląda na żywo.

Triumfatorzy poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami. Dodatkowe nagrody ufundowane przez sponsorów otrzymali też najlepsi zawodnicy mistrzostw – Dorota Godzina i Łukasz Wichowski z klubu X Fight Piaseczno, który zwyciężył w klasyfikacji generalnej zawodów. Warto również wspomnieć, że impreza została uświetniona przez Szkolny Zespół Regionalny z Bukówca Górnego oraz Mażoretki „Twins” z Włoszakowic.

Włoszakowickie zawody były eliminacjami krajowymi do Mistrzostw Świata Seniorów, które odbędą się już w listopadzie w Budapeszcie. Organizatorami imprezy byli: KS „Polonia 1912” Leszno, Gmina Włoszakowice, PZKB w Warszawie, Strefa Zachodnia, Starostwo Leszczyńskie, GZK Włoszakowice i firma Werner Kenkel Sp. z o.o.

Szczegółowe wyniki Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów i Weteranów Light-Contact im. Pawła Mikołajczaka można znaleźć pod adresem: http://pzkickboxing.pl/wyniki

Teks i foto A.A.Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: phone Joomla 1.7 template  Valid XHTML and CSS.