Company Logo
Witaj w serwisie internetowym Hali Sportowo-Środowiskowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą wynajmu obiektu oraz terminarzem odbywających się wydarzeń sportowych i środowiskowych


Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej Chłopców III klas SP

Choć zawodnicy reprezentujący barwy SPR Włoszakowice oficjalnie zakończyli już sezon ligowy, to na włoszakowickiej hali sportowo-środowiskowej nadal odbywają się rozgrywki szczypiornistów. Doskonałym przykładem może być przeprowadzony we wtorek 12 czerwca Turniej Piłki Ręcznej Chłopców z klas III szkoły podstawowej, w którym uczestniczyli początkujący piłkarze z kilku okolicznych szkół.

Pełne sportowych emocji przedpołudnie zostało zapoczątkowane przez prezesa Gminnego Zakładu Komunalnego Rafała Jagodzika. Od tej pory parkiet należał już tylko i wyłącznie do młodych piłkarzy ręcznych, reprezentujących szkoły podstawowe z Jezierzyc Kościelnych, Krzycka Wielkiego, Starkowa i Włoszakowic. Do rozgrywek przystąpiło łącznie 6 drużyn, które rywalizowały ze sobą w myśl zasady „każdy z każdym”. Dzięki temu rozegrano aż 15 niezwykle emocjonujących spotkań (każde o długości 10 minut), które pozwoliły na wyłonienie ostatecznych zwycięzców.

Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

  1. ZSO Włoszakowice, kl. 3c (9 pkt)
  2. ZSO Włoszakowice, kl. 3b (8 pkt)
  3. SP Krzycko Wielkie (6 pkt)
  4. ZSO Włoszakowice, kl. 3a (4 pkt)
  5. ZSP Starkowo (3 pkt)
  6. SP Jezierzyce Kościelne (0 pkt)

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny biorące udział w rywalizacji otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci worków treningowych lub koszulek. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek, wybranym spośród chłopców niezrzeszonych w strukturach SPR Włoszakowice, został Krystian Wypych ze Starkowa. Dodatkową, słodką niespodziankę odebrały też dziewczynki z Jezierzyc Kościelnych, które z trybun najaktywniej wspierały swoich kolegów z klasy.

Wtorkowy turniej był doskonałym zwieńczeniem trwających od kwietnia zajęć pokazowych z piłki ręcznej dla chłopców trzecich klas szkoły podstawowej. Przez ostatnie dwa miesiące trzecioklasiści ze szkół w Krzycku Wielkim, Jezierzycach Kościelnych, Starkowie i Włoszakowicach sumiennie trenowali pod bacznym okiem trenera Huberta Szkudelskiego. Celem zajęć było przekonanie młodych szczypiornistów do wstąpienia w szeregi SPR Włoszakowice.

Tekst i foto A.A.


 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: phone Joomla 1.7 template  Valid XHTML and CSS.