Company Logo
Witaj w serwisie internetowym Hali Sportowo-Środowiskowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą wynajmu obiektu oraz terminarzem odbywających się wydarzeń sportowych i środowiskowych


Konkurs Teatralny - "Woda najcenniejsze źródło życia"

 

27 marca we włoszakowickiej hali sportowo-środowiskowej odbył się konkurs teatralny pt. „Woda najcenniejsze źródło życia”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodzonego przed kilkoma dniami Światowego Dnia Wody.

W konkursie przeprowadzonym przez Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. oraz Nadleśnictwo Włoszakowice udział wzięli uczniowie czterech szkół z terenu naszej gminy (ZSO Włoszakowice, SP Jezierzyce Kościelne, SP Krzycko Wielkie i SP Dłużyna) oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy im. Wernera Kenkla. Na scenie nie zabrakło kolorowych strojów, radosnych śpiewów i tańców, a także wielu cennych informacji na temat ochrony środowiska. Wszystkie występy były niezwykle ciekawe i oryginalne, przez co jury w składzie: wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszakowice Ryszard Łapusiewicz i prezes GZK Rafał Jagodzik miało trudny orzech do zgryzienia.

Ostatecznie główną nagrodę w postaci wyjazdu do Centrum nauki i wiedzy o wodzie „Hydropolis” we Wrocławiu wygrała Szkoła Podstawowa z Jezierzyc Kościelnych. Jednocześnie jury zadecydowało o nieprzydzielaniu dalszych miejsc, gdyż poziom występów był tak wysoki, że wszyscy artyści zasłużyli na uznanie oraz pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Przyznano za to specjalne wyróżnienie, które powędrowało do podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy.

Zamykając konkurs wójt Robert Kasperczak i nadleśniczy Ryszard Łapusiewicz zgodnie stwierdzili, że wiedza na temat ekologii, jaką posiadają uczniowie okolicznych szkół jest imponująca. Należy jednak pamiętać, by wykorzystywać ją w praktyce i tym samym dbać o środowisko naturalne.

Tekst D.J

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: phone Joomla 1.7 template  Valid XHTML and CSS.