Company Logo
Witaj w serwisie internetowym Hali Sportowo-Środowiskowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą wynajmu obiektu oraz terminarzem odbywających się wydarzeń sportowych i środowiskowych


Mistrzostwa Polski w Kickboxingu.

 

Już po raz drugi włoszakowicka hala sportowo-środowiskowa gościła najlepszych kickboxerów z naszego kraju. Wszystko za sprawą organizowanych tutaj w ostatni weekend marca Mistrzostw Polski w Kickboxingu juniorów, seniorów i weteranów light-contact i pointfighting.

Podczas dwudniowych zawodów zacięte pojedynki toczyły się na trzech profesjonalnie przygotowanych matach. Podzieleni na kilkadziesiąt kategorii (w zależności od płci, wieku i wagi) zawodnicy mierzyli się ze sobą w dwóch formułach – light-contact (forma walki ciągłej) i pointfighting (walka przerywana i punktowana po każdym czystym trafieniu przeciwnika). Bez względu na to, czy odbywały się akurat starcia eliminacyjne, półfinałowe czy finałowe, rywalizacja była niezwykle widowiskowa, gdyż w przeciwieństwie do boksu, w kickboxingu można również używać efektownych kopnięć.

W oficjalnej inauguracji mistrzostw, która miała miejsce pierwszego dnia zawodów, uczestniczyli m.in.: starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, kierownik GOSiR Arkadiusz Szymczak, prezes GZK Rafał Jagodzik oraz trener KS „Polonia 1912” Leszno Albin Pudlicki – jeden z głównych organizatorów imprezy. Otwarcie uświetnił ponadto występ miejscowych Mażoretek „Twins”.

Po skończonych zmaganiach zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymywali w nagrodę pamiątkowe medale i statuetki oraz upominki ufundowane przez sponsorów. Jednak bez względu na zajęte miejsca, wszyscy zawodnicy zasługują na gratulacje, gdyż włożyli w zawody mnóstwo sił i energii. Brawa należą się także organizatorom, dzięki którym mistrzostwa przebiegały na najwyższym poziomie.

Warto wspomnieć, że oprócz zawodników z takich miast jak Kraków czy Szczecin, w mistrzostwach uczestniczyli również miejscowi kickboxerzy. Powiat leszczyński reprezentowała bardzo silna drużyna KS „Polonia 1912” Leszno z mieszkańcem Włoszakowic Dominkiem Walkowiakiem na czele.

Szczegółowe wyniki weekendowej rywalizacji dostępne są pod adresem: www.pzkickboxing.pl/soi/wyniki/154.

Tekst D.J.

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: phone Joomla 1.7 template  Valid XHTML and CSS.