Company Logo
Witaj w serwisie internetowym Hali Sportowo-Środowiskowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą wynajmu obiektu oraz terminarzem odbywających się wydarzeń sportowych i środowiskowych


Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa Gminnego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o.

 

17 maja we włoszakowickiej hali sportowo-środowiskowej odbył się Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa Gminnego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. W rozgrywkach obejmujących kategorię junior młodszy wzięły udział trzy drużyny – KPR Wolsztyniak Wolsztyn, MKS Real Astromal Leszno i SPR Włoszakowice.

Podczas turnieju rozgrywanego w systemie „każdy z każdym” można było podziwiać trzy odrębne pojedynki. W pierwszym z nich drużyna SPR Włoszakowice pewnie pokonała KPR Wolsztyniak Wolsztyn 9:16. Niestety w drugim meczu gospodarze ulegli ekipie MKS Real Astromal Leszno, przegrywając z nią aż 9 bramkami (13:22). Bardzo emocjonujące było też ostatnie spotkanie, w którym wolsztyniacy niespodziewanie zwyciężyli z reprezentacją Leszna 19:12.

Po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji okazało się, że wszystkie drużyny zgromadziły na swoich kontach tę samą liczbę punktów. W tej sytuacji o końcowej klasyfikacji decydowały zdobyte bramki. Najlepszy bilans bramkowy posiadał zespół z Leszna i to on został ostatecznym zwycięzcą turnieju. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Wolsztyna, a najniższy stopień podium przypadł w udziale gospodarzom, którzy musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

Na zakończenie rozgrywek pamiątkowe puchary wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju wręczył prezes GZK Rafał Jagodzik.

A.A., zdj. K. Kaczmarek


 

Zapraszamy na "LETNIE PÓŁKOLONIE"

MKS Real Astromal Leszno wygrywa we Włoszakowicach

 

Gdy na początku lutego Real Astromal Leszno rozgrywał we włoszakowickiej hali sportowo-środowiskowej swój mecz towarzyski, nikt nie przypuszczał, że nieco ponad dwa miesiące później zagoszczą tutaj rozgrywki I ligi mężczyzn w piłce ręcznej (drugiej w hierarchii po superlidze). Tymczasem, ze względów technicznych, w sobotę 13 kwietnia leszczyńska drużyna podejmowała w stolicy naszej gminy opolską ekipę ASPR Zawadzkie.

Sobotnie spotkanie od samego początku układało się po myśli pełniącego rolę gospodarzy zespołu z Leszna. Dzięki pewnej i spokojnej grze piłkarze Realu wypracowali sobie do przerwy ośmiopunktową przewagę, wygrywając z ligowymi spadkowiczami 19:11. W drugiej części meczu dominacja faworytów była jeszcze bardziej widoczna, a dystans nad rywalami powiększył się do dwunastu oczek. Wtedy jednak w szeregi leszczyńskiej ekipy wdarło się sporo nonszalancji, przez co zawodnicy z Zawadzkiego szybko odrobili straty. Po prawdziwym horrorze w ostatnich minutach mecz zakończył się wynikiem 32:31 dla naszych sąsiadów zza miedzy, choć styl (zwłaszcza w końcówce) nie powalał.

W przedostatnim meczu sezonu bramki dla Realu Astromal Leszno zdobywali: 8 Michał Przekwas, 7 Marcel Zdobylak, po 4 Hubert Szkudelski i Mariusz Rogoziński, 3 Alan Raczkowiak, 2 Mateusz Nowak oraz po 1 Michał Maleszka, Piotr Łuczak, Norbert Buda i Kacper Jaszkiewicz.

Pierwsze w okolicy spotkanie piłki ręcznej o tak wysoką stawkę obserwował prawie komplet publiczności, z wójtem gminy Włoszakowice Robertem Kasperczakiem na czele.

A.A., zdj. D.J.

 


 

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu.

 

Już po raz drugi włoszakowicka hala sportowo-środowiskowa gościła najlepszych kickboxerów z naszego kraju. Wszystko za sprawą organizowanych tutaj w ostatni weekend marca Mistrzostw Polski w Kickboxingu juniorów, seniorów i weteranów light-contact i pointfighting.

Podczas dwudniowych zawodów zacięte pojedynki toczyły się na trzech profesjonalnie przygotowanych matach. Podzieleni na kilkadziesiąt kategorii (w zależności od płci, wieku i wagi) zawodnicy mierzyli się ze sobą w dwóch formułach – light-contact (forma walki ciągłej) i pointfighting (walka przerywana i punktowana po każdym czystym trafieniu przeciwnika). Bez względu na to, czy odbywały się akurat starcia eliminacyjne, półfinałowe czy finałowe, rywalizacja była niezwykle widowiskowa, gdyż w przeciwieństwie do boksu, w kickboxingu można również używać efektownych kopnięć.

W oficjalnej inauguracji mistrzostw, która miała miejsce pierwszego dnia zawodów, uczestniczyli m.in.: starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, kierownik GOSiR Arkadiusz Szymczak, prezes GZK Rafał Jagodzik oraz trener KS „Polonia 1912” Leszno Albin Pudlicki – jeden z głównych organizatorów imprezy. Otwarcie uświetnił ponadto występ miejscowych Mażoretek „Twins”.

Po skończonych zmaganiach zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymywali w nagrodę pamiątkowe medale i statuetki oraz upominki ufundowane przez sponsorów. Jednak bez względu na zajęte miejsca, wszyscy zawodnicy zasługują na gratulacje, gdyż włożyli w zawody mnóstwo sił i energii. Brawa należą się także organizatorom, dzięki którym mistrzostwa przebiegały na najwyższym poziomie.

Warto wspomnieć, że oprócz zawodników z takich miast jak Kraków czy Szczecin, w mistrzostwach uczestniczyli również miejscowi kickboxerzy. Powiat leszczyński reprezentowała bardzo silna drużyna KS „Polonia 1912” Leszno z mieszkańcem Włoszakowic Dominkiem Walkowiakiem na czele.

Szczegółowe wyniki weekendowej rywalizacji dostępne są pod adresem: www.pzkickboxing.pl/soi/wyniki/154.

Tekst D.J.

 


 

Konkurs Teatralny - "Woda najcenniejsze źródło życia"

 

27 marca we włoszakowickiej hali sportowo-środowiskowej odbył się konkurs teatralny pt. „Woda najcenniejsze źródło życia”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodzonego przed kilkoma dniami Światowego Dnia Wody.

W konkursie przeprowadzonym przez Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. oraz Nadleśnictwo Włoszakowice udział wzięli uczniowie czterech szkół z terenu naszej gminy (ZSO Włoszakowice, SP Jezierzyce Kościelne, SP Krzycko Wielkie i SP Dłużyna) oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy im. Wernera Kenkla. Na scenie nie zabrakło kolorowych strojów, radosnych śpiewów i tańców, a także wielu cennych informacji na temat ochrony środowiska. Wszystkie występy były niezwykle ciekawe i oryginalne, przez co jury w składzie: wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszakowice Ryszard Łapusiewicz i prezes GZK Rafał Jagodzik miało trudny orzech do zgryzienia.

Ostatecznie główną nagrodę w postaci wyjazdu do Centrum nauki i wiedzy o wodzie „Hydropolis” we Wrocławiu wygrała Szkoła Podstawowa z Jezierzyc Kościelnych. Jednocześnie jury zadecydowało o nieprzydzielaniu dalszych miejsc, gdyż poziom występów był tak wysoki, że wszyscy artyści zasłużyli na uznanie oraz pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Przyznano za to specjalne wyróżnienie, które powędrowało do podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy.

Zamykając konkurs wójt Robert Kasperczak i nadleśniczy Ryszard Łapusiewicz zgodnie stwierdzili, że wiedza na temat ekologii, jaką posiadają uczniowie okolicznych szkół jest imponująca. Należy jednak pamiętać, by wykorzystywać ją w praktyce i tym samym dbać o środowisko naturalne.

Tekst D.J

 


 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: phone Joomla 1.7 template  Valid XHTML and CSS.